Sevgili tatlı severler;
09.07.2021 tarihinde, Kemeraltı Çarşısı-Havra sokağında hizmete açtığımız dükkanımızın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.
Öztapacı ailesi olarak bizler için manevi bir tarafı da var Havra Sokağının. Refik Öztapacı (babamız) 1940’lı yıllarda burada arkadaşı Rıfkı Bey ile dökme kadayıf üretirler ve tepsi kadayıfı yapıp satarlardı. Şimdi ise evlatları ve torunları olarak burada ve diğer şubelerimizde geleneksel tatlılarımızı yapmaya ve bu mirası sürdürmeye devam ediyoruz.
Milliyet gazetesi yazarı Orhan Beşikçi’nin bizim için yazdığı ‘Tarihi Basmane Lokmacısı, Havra Sokağı’na geliyor haberini benden duymuş olun, eminim çarşıya renk katacak…’ sözlerinin ardından sizlerden ve Kemeraltı Çarşısı esnaflarından çok güzel geri dönüşler aldık. Bizleri çok mutlu ettiniz.
İzmir’in neresinde hangi köşe başında olduğu fark etmeksizin turuncu lokma ısırığı olan logoyu gördüğünüz an… Bu belki araçta lokma dökümü belki bir dükkan belki de birinin hayrına ortak olduğumuzda kaşınıza çıkar. Lokmadan bir ısırık aldığınızda, helvanın o müthiş kokusunu hissettiğinizde ya da aşureden bir kaşık alıp çocukluğunuza döndüğünüz anlık zaman dilimleri, yaptığımız işi daha da değerli kılıyor bizim için.
Siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

TATLI TADINDA GÜNLER DİLERİZ 🙂

 

 

Adres: Kemeraltı/Havra Sokağı no:9 İzmir

Tel: 05332252436